Ilgalaikė psichologinė pagalba
Ilgalaikė psichologinė pagalba, naudojant įvairius psichoterapijos metodus, padeda spręsti įsisenėjusius psichologinius sunkumus, nulemtus nepalankių patirčių praeityje.Tai yra nemedikamentinis pagalbos būdas įveikiant psichikos sutrikimus ir taip pat galimybė sveikam žmogui spręsti psichologines problemas, geriau pažinti save, keistis, stiprėti bei augti. Pokalbio metu, padedant specialistui žmogus analizuoja savo išgyvenimus ir patirtis, tarpasmeninius santykius, įprastinio elgesio modelius, ieško būdų keisti savo būklę ir jaustis geriau.
Požymiai, liudijantys apie tokios pagalbos poreikį:
- sunkumai užmezgant ir palaikant tarpasmeninius santykius;
- dažni konfliktai, kartais su pasikartojančiu scenarijumi;
- įvairūs kūno simptomai;
- sunkumai, susiję su valgymu;
- įkyrios mintys, jausmai;
- kankinantys, užsitęsę jausmai (nerimas, baimės, prislėgtumas, liūdesys, pyktis ir pan.);
- užsitęsęs nuovargis ir/ar nepasitenkinimas;
- savirealizacijos sunkumai;
- seksualiniai sunkumai;
- nuolatinis nepasitenkinimas savimi, žemas savęs vertinimas, kaltės jausmas.
Yra įvairių psichoterapijos metodų. Mes taikome psichoanalitinės/psichodinaminės, kognityvinės-elgesio, schemų terapijos, EMDR, EFT terapijos metodus.
Psichoanalitinė (psichodinaminė) psichoterapija padeda pasiekti gilesnių, žymesnių asmenybės pasikeitimų. Psichoterapijos metu atskleidžiama, kokį poveikį asmens vidinis pasaulis daro kasdieniam gyvenimui. Ilgai trunkančiuose psichoterapiniuose santykiuose atsiskleidžia asmens neįsisąmoninti konfliktai, jausmai, elgesio ir bendravimo būdai. Psichoterapijoje jie yra iš naujo patiriami, išgyvenami ir išsprendžiami. Psichoterapijos rezultatas gali būti išnykę simptomai, gebėjimas užmegzti ir palaikyti gerus santykius, gebėjimas gerai suprasti ir kontroliuoti savo jausmus, vidinė laisvė.
Pagalbos trukmė- nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Sesijos vyksta vieną arba du kartus per savaitę.
Pagal individualiios psichoanalitinės (psichodinaminės) psichoterapijos metodus dirba: Inna Dobriakova, Rita Keževičienė, Jūratė Kochankienė, Milda Vickutė.
Kognityvinė-elgesio terapija padeda spręsti problemas, geriau kontroliuoti emocijas, įveikti psichikos sutrikimus. Kognityvinė-elgesio terapija orientuota į minčių ir elgesio keitimą. Manoma, kad žmogaus mintys, elgesys, jausmai, kūno pojūčiai yra tarpusavyje susiję ir veikia vienas kitą. Problemas palaiko tam tikri mąstymo ir elgesio būdai, kuriuos galima atskleisti ir pakeisti. Psichoterapijos metu įgyti įgūdžiai praktikuojami kasdieniame gyvenime.
Trukmė 5-20 sesijų.
Pagal individualią kognityvinės-elgesio terapijos metodus dirba: dr. Lina Kalinauskienė, Jūratė Kochankienė, Rita Keževičienė, Milda Vickutė.
Schemų terapija padeda suprasti ir geriau valdyti gyvenime pasikartojančius modelius (schemas), kurie trukdo atliepti į dabartyje kylančius emocinius poreikius. Šie modeliai dažniausiai būna susiformavę ankstyvajame amžiuje. Schemų terapija yra integracinė terapija, todėl taikant šią terapiją naudojami įvairių terapijų elementai- kognityvinės- elgesio terapijos, psichodinaminės terapijos, kūno terapijos ir kiti.
Vidutinė trukmė- 20 sesijų.
Schemų terapiją taiko dr. Lina Kalinauskienė.
EMDR terapija (nujautrinimo akių judesiais ir perdirbimo terapija) yra skirta įvairių psichologinių traumų įveikimui. Trukmė priklauso nuo individualaus poreikio.
EMDR terapiją taiko dr. Lina Kalinauskienė.